PIERWSZY ROK FABRYCZNEGO ATELIER!

Aż dziw, że to już rok, odkąd projekt Fabryczne Atelier pokazał się światu! Rok temu, weszłam po raz pierwszy na antresolę w pofabrycznej hali i… zakochałam się. Oglądałam każdą ramę okna, każdy łuk stropu i widziałam to co już kilka tygodni później powstało po mojej renowacji. Poczułam, że nie jest to tylko budynek, ale przestrzeń z duszą, którą pokażę całemu światu!


Idea Fabrycznego Atelier to otworzenie dla artystów, dotąd niedostępnych budynków pofabrycznych. Miejsca te zostają na zawsze uwiecznione przez fotografów, filmowców, scenografów w niespotykany dotąd dla nich sposób. To swoisty hołd dla tych przestrzeni, dla ich duszy, która dotąd pozostawała nieodkryta.


Po Atelier na antresoli, przyszła pora na kolejne hale, klimatyczne zabudowania, piwnicę z podłogą w szachownice i wspaniałą Cegielnię pod Warszawą. Podczas tego roku poznałam niezwykłych ludzi, twórczych, którzy czuli to coś… tą atmosferę panującą w tych miejscach. To było i jest magicznym zjawiskiem. Cieszę się, że po roku działania, mogę z dumą opowiadać o projektach, w których brałam udział, które niosą wieść o moich ukochanych miejscach na całym świecie!


Dziękuję Przeznaczeniu, że zaprowadziło mnie rok temu, po stromych jak diabli schodach,  na antresolę. A Was kochani zapraszam do odwiedzania moich Miejsc z Duszą osobiście, lub podglądając przez monitor komputera:)

 Autor: Dorota Kowalska

Heart2Art  

Dorota Kowalska

Magdalena Knapczyńska

Grzegorz Raubo

Justyna Kolbuch

Edyta Girgiel


ZNAJDŹ NAS:


BĄDŹ NA BIEŻĄCO