NOWY ROK- NOWA JA!

Nowy rok, nowa Ja! Brzmi znajomo? Postanowienia noworoczne brzmią jak banał, modne zachowanie wśród gwiazdek internetu… Jednak wizja rozpoczęcia nowego roku z “czystą kartką papieru” może przynieść dodatkową energię do realizacji marzeń. Pomyśl, że nie musisz już dźwigać rzeczy, które jeszcze w grudniu tak bardzo na Tobie ciążyły. Czujesz już ulgę? Przejdźmy do planowania “nowej Ty”!


Boże Narodzenie i Nowy Rok, to nie tylko czas refleksji, ale także i szczęścia oraz pozytywnych emocji. W tym okresie mamy więcej siły do działania i widzimy świat w bardziej kolorowych barwach, niż przez pozostałą część roku. To najlepszy moment na pozytywną zmianę w życiu. Dzięki temu łatwiej uwierzymy w to, że naprawdę jesteśmy w stanie coś zmienić i wcale to nie musi być takie trudne, jak dotychczas się nam wydawało.

Styczeń to czas idealny na analizę, przemyślenia i docenienie wydarzeń nie tylko ostatniego czasu, ale także i całego naszego dotychczasowego życia. Dzięki takiemu spojrzeniu na Swoje życie masz możliwość poznania lepiej samej siebie, zauważenia dotychczas popełnianych błędów, a przede wszystkim dostrzeżenia potrzeby odmiany. Nie ma ludzi idealnych, każdy z nas popełnia gafy, które rzutują na nasz związek, nasze przyjaźnie, czy pracę. Dostrzeżenie potrzeby wprowadzenia zmian i wejście w samoobserwację jest pierwszym i najważniejszym etapem “nowej Ty”! Jeżeli w tym momencie pomyślałaś sobie “ale ja tylko reaguję na to co się dzieje wokół, “na to jak ON powiedział, ON zrobił... “, a tak naprawdę to “moja szefowa ma problem, a nie ja”... to mam dla Ciebie pocieszającą wiadomość. Nie musisz zmieniać całego świata! Zmienisz siebie i swoje schematyczne myślenie, a świat zmieni się razem z Tobą:)

Wejdź w 2018 rok  z “białą kartką”, którą będziesz zapisywać każdego nowego dnia. Rozpocznij od postawienia sobie konkretnych celów, do których będziesz mogła dążyć. Każdy z nas ma jakieś marzenia, które chciałby kiedyś spełnić. Część z nich jest całkiem realna i zależy przede wszystkim od nas samych. W tym wszystkim najważniejsza jest motywacja, bo im silniejsza, tym większa szansa na wytrwanie w swoich postanowieniach. Nie obawiaj się marzeń, które z pozoru wydają się nierealne. Dzisiaj, po świątecznych wydatkach nie masz pieniędzy na wakacje w Olsztynie, ale może tak się zdarzyć, że już w maju będziesz kupowała strój kąpielowy na wakacje życia w Tajlandii. Zamiast nazywać te marzenia nierealnymi, nazwij je “turbo marzeniami”, a już nie będą takie odległe;) O potędze naszej podświadomości i tego jak wiele jesteśmy w stanie w niej zaprogramować mówią szeregi badań, a także fakt, że w świecie marketingu prawnie zabronione jest stosowanie manipulacji podprogowych w reklamach.


Czas na stworzenie mapy myśli, którą osobiście wolę nazywać “mapą marzeń”. Im większa tym więcej miejsca na zapisywanie Twoich marzeń, więc nie ograniczaj się! Moja mapa marzeń ma wielkość porządnego plakatu. Na samym środku napisz “2018 rok”, a wokół rozmieść marzenia, od tych małych po moje ulubione… turbo marzenia! Staraj się unikać ogólników “być szczęśliwą”, “wyjechać na wakacje”. Co sprawi, że będziesz szczęśliwa? Nowa praca w firmie X na stanowisku Y z pensją V zł? Wakacje? Kraków wiosną, z przyjaciółmi u boku, czy samotna, konna wyprawa po Gruzji? Wklejaj zdjęcia z gazet z wymarzonym mieszkaniem, wydrukuj zdjęcie wymarzonej nagrody. Narysuj siebie, swoje emocje w chwili, w której spełniasz swoje cele.

Wyobrażaj sobie jak byś wyglądała, co byś czuła i chwilkę w tym stanie pozostań. Tak stworzoną mapę marzeń powieś w swojej sypialni, abyś zawsze przed snem i o poranku mogła na nią zerknąć i przyjemnie się rozmarzyć. Pamiętaj, tworzenie mapy marzeń to rytuał, w którym pytasz samej siebie, czego tak naprawdę potrzebujesz w tym nowym roku? Poznajesz siebie i uwierz mi, możesz się niejednokrotnie zaskoczyć:)


Czas na działanie! Przeanalizuj co musisz zrobić, aby spełnić każde swoje marzenie? Napisz plan działania, w punktach, bardzo szczegółowy, abyś mogła przekreślać już zrealizowane etapy. Zobaczysz, jak będziesz dumna z tego, jak kroczysz zaplanowaną drogą i jak wiele dla siebie robisz! Mapa marzeń nauczy Cię samonagradzania, motywowania, a także pozwoli Ci uwierzyć w siebie. Uwaga, jest to proces nieodwracalny:)
Pod koniec 2018 roku gdy zerkniesz na swoją mapę marzeń zobaczysz masę zrealizowanych postanowień. Niektóre ewoluują z małych na turbo, a część z marzeń turbo przestaną już być turbo, bo staną się prostymi do zdobycia celami.Właśnie takich zmian życiowych Ci życzę!Autor: Dorota Kowalska

Foto: pablo.buffer.com, http://byckobieta.org/mapa-marzen/

Heart2Art  

Dorota Kowalska

Magdalena Knapczyńska

Grzegorz Raubo

Justyna Kolbuch

Edyta Girgiel


ZNAJDŹ NAS:


BĄDŹ NA BIEŻĄCO