WYKORZYSTAJ KWARANTANNĘ DO WZMOCNIENIA SWOJEGO BIZNESU

Na terenie naszego kraju ogłoszono pandemię. Praktycznie każda branża stanęła przed wizją kryzysu. Pierwszy raz mamy do czynienia z globalnym kryzysem ekonomicznym, przez co zablokowane są również kontrakty międzynarodowe. Nasza branża artystyczna przetrwała wiele zawirowań rynkowych dzięki elastyczności i zakotwiczeniu biznesu w pobocznych inwestycjach, takich jak produkcja odzieży, restauracje oraz mnogość świadczonych usług. Obecna sytuacja, zamknięcie granic, obowiązkowa kwarantanna zablokowała działanie praktycznie w każdej odnodze biznesu.

CZYTAJ WIĘCEJ >

JAK POWINNA WYGLĄDAĆ UMOWA NAJMU OBIEKTU DO ZDJĘĆ?

Co powinna zawierać ? Na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę podczas podpisywania tego typu umów? Poniżej kilka pytań, jakie powinniśmy sobie zadać przed podpisaniem umowy i znaleźć na nie odpowiedzi.

CZYTAJ WIĘCEJ >

MUZYKA MA WPŁYW. NIE LEKCEWAŻMY TEGO.

Co może się sprzedać najszybciej niż... Białe kreski, piguły, palenie, szybki wóz, przynajmniej 3 wyuzdane kobiety, które sprowadza się do jednej funkcji, ach i koniecznie gangsterka... chociaż pół roku w więzieniu, aby nie było przypału, że mięczak... ? Ilu młodych fanów uwierzyło w słowa i "styl" życia swojego idola? Ilu wciągnęło pierwszą kreskę, wydało morze pieniędzy na buty, must-have tego sezonu, albo wydziarało sobie twarz, gałki oczne, aby choć na moment zbliżyć się do wyśnionego, bogatego życia, jaki promuje ich ulubiony muzyk?

CZYTAJ WIĘCEJ >

JAK FOTOGRAFOWAĆ LOKACJE?

Sposób w jaki fotografujesz wnętrza zależy głównie od tego, czego oczekuje twój klient, ale też i od samej lokacji. O czym należy pamiętać przy przedstawianiu pomieszczeń? Jak powiększyć optycznie przestrzeń?

CZYTAJ WIĘCEJ >

PRACA NA PLANIE- CHARAKTERYZATOR-KA!

Ratują aktora, gdy natura staje na drodze, mogą praktycznie całkowicie zmienić czyjąś twarz albo przestraszyć widza krwią, która z prawdziwą nie ma nic wspólnego. Charakteryzatorki – skąd bierze się ich pasja do tego zawodu, co jest najtrudniejsze do wykonania na planie i gdzie się kształcić, by stać się charakteryzatorką z prawdziwego zdarzenia?

CZYTAJ WIĘCEJ >

TO JUŻ 2 TYGODNIE ISTNIENIA WYNAJMIJSIE.PL !

To już 2 tygodnie portalu Wynajmijsie.pl! Prace nad stworzeniem portalu trwały długie miesiące. Chodź idea portalu była niezmienna, o tyle forma zmieniała się wielokrotnie, czym doprowadzałam programistę Tomka do szewskiej pasji;)

CZYTAJ WIĘCEJ >

KOSTIUMY W TELEDYSKACH

Sztuka kocha romanse. Szczególnie te w swoich kręgach. Nie ma się więc co dziwić, że artyści różnych mediów regularnie łączą swoje siły, aby stworzyć coś unikatowego.

CZYTAJ WIĘCEJ >

PRAWO ARTYSTY BY JUSTYNA KOLBUCH- PRAWA AUTORSKIE

Temat prawa autorskiego to temat rzeka. Powstała masa mitów, poradników wyssanych z palca, które linkują, niczym wyrocznię artyści, nawet nie sprawdzając ich słuszności. O obalenie mitów dotyczących praw autorskich poprosiłam Adwokat Justynę Kolbuch.

CZYTAJ WIĘCEJ >

PRACA NA PLANIE- SCENO-GRAFKA! GDZIE KREATYWNOŚĆ ŁĄCZY SIĘ Z TECHNIKĄ.

Co trzeba wiedzieć, by być na ich miejscu? Jakie warto mieć cechy? Czy wolą film, czy może teatr? Skąd pozyskują materiały? Na te i wiele innych pytań odpowiedziały mi w niniejszym wywiadzie studentki trzeciego roku scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ >

FAQ FABRYCZNEGO ATELIER

Przedstawiam zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania do Fabrycznego Atelier. Dlaczego nie ma jednego cennika? Dlaczego nie ma podanego numeru telefonu na fb? I najważniejsze- Kim jest Czesiek?

CZYTAJ WIĘCEJ >

ZBUDUJ SWOJĄ MARKĘ W BRANŻY- KROK PO KROKU.

Wchodząc do branży artystycznej, a dokładnie filmowo- fotograficznej byłam w szoku, jak wielu artystów nie ma jasno zdefiniowanego "JA". To że nie masz pomysłu na swoją markę, jaką jesteś w branży to nie jest powód do paniki. Kwestia krótkiej analizy siebie, swoich predyspozycji i... działania! Ten artykuł niech będzie dla Ciebie wspaniałym poradnikiem i początkiem Twojego sukcesu:)

CZYTAJ WIĘCEJ >

PRACA NA PLANIE- KIEROWNIK PRODUKCJI

Jakim cudem z chaosu może wyjść dzieło sztuki? Wydaje się niemożliwe, a jednak! Organizowanie produkcji filmowej, praca na planie i wszystko, co dzieje się z materiałem, gdy kamera jest już wyłączona, to coś, o czym mówi i pisze się stosunkowo rzadko. A szkoda, bo właśnie te zakulisowe kwestie są tak naprawdę najciekawsze.

CZYTAJ WIĘCEJ >

NOWY ROZDZIAŁ- H2A SCENOGRAFIA WKRACZA NA RYNEK

Propozycja wyśniona i nie do odrzucenia. Scenografia dla najnowszego utworu Tedego. Nasza pierwsza, oficjalna scenografia! Wiedzieliśmy, że to będzie spore wyzwanie – jeszcze nie wiedzieliśmy, że w międzyczasie pojawią się kolejne...

CZYTAJ WIĘCEJ >

NOWY ROK- NOWA JA!

Nowy Rok, nowa Ja! Brzmi znajomo? Postanowienia noworoczne brzmią jak banał, modne zachowanie wśród gwiazdek internetu… Jednak wizja rozpoczęcia nowego roku z “czystą kartką papieru” może przynieść nowe doładowanie energetyczne do realizacji Twoich marzeń. Pomyśl, że nie musisz już dźwigać rzeczy, które jeszcze w grudniu tak bardzo na Tobie ciążyły. Czujesz już ulgę? Przejdźmy do planowania “nowej Ty”!

CZYTAJ WIĘCEJ >

FABRYCZNE ATELIER Z NOMINACJĄ NA YACH FILM FESTIVAL

W 26 edycji Yach Film Festival, na którym nagradzane są polskie wideoklipy, Fabryczne Atelier uzyskało zaszczytną nominację w kategorii plastyczną realizację przestrzeni. To ogromny zaszczyt, tym bardziej że Festiwal ma na celu uhonorowanie najcenniejszych, najciekawszych, pionierskich i przełomowych prac.

CZYTAJ WIĘCEJ >

PIERWSZY ROK FABRYCZNEGO ATELIER!

Aż dziw, że to już rok, odkąd projekt Fabryczne Atelier pokazał się światu! Rok temu, weszłam po raz pierwszy na antresolę w pofabrycznej hali i… zakochałam się. Oglądałam każdą ramę okna, każdy łuk stropu i widziałam to co już kilka tygodni później powstało po mojej renowacji. Poczułam, że nie jest to tylko budynek, ale przestrzeń z duszą, którą pokażę całemu światu!

CZYTAJ WIĘCEJ >

TWÓJ WEWNĘTRZNY ARTYSTA- POZNAJCIE SIĘ!

Twój mały artysta jest w Tobie, nawet jeżeli nie zwracałeś do tej pory na niego uwagi. Może siedzi skulony, gdzieś tam w głębi Ciebie. A Ty tłumaczysz sobie, że życie musi być szare… bo tak. Narzekasz, że nic Cię nie cieszy, że po pracy masz ochotę położyć się na kanapie i wlepiać wzrok w ulepek serwowany w telewizji. Chcesz aby tak wyglądało całe Twoje życie? Proponuję Ci coś ciekawszego, sprawdzonego, co będzie Cię uskrzydlać każdego dnia, w każdej minucie Twojego nowego życia.

CZYTAJ WIĘCEJ >

DRABINA DO KARIERY

Recykling stereotypowej DRABINY KARIERY sprawia, że możesz wreszcie poczuć się stabilnie, a na myśl o stawianiu kroków na kolejnym szczeblu poczujesz ekscytację, a nie ucisk w żołądku:) Spróbuj, naprawdę warto!

CZYTAJ WIĘCEJ >

KAMENA, BIŻUTERIA Z DUSZĄ

Moje pierwsze spotkanie z jedną z założycielek Kameny, Joanną Soroczak miało miejsce “przez przypadek” podczas nagrań live session zaprzyjaźnionego zespołu, w Fabrycznym Atelier. Po wymianie zaledwie kilku zdań stało się jasne, że Kamena to marka,  w którą właścicielki- Joanna Soroczak i Agnieszka Skalska, wkładają całe swoje serca. Równie oczywistym stało się ukazanie tego wywiadu, w którym poznałam bliżej nie tylko markę, ale przede wszystkim dwie kobiety, które postawiły na biżuterię niezwykłą…

 

CZYTAJ WIĘCEJ >

Dorota Kowalska

Magdalena Knapczyńska

Grzegorz Raubo

Justyna Kolbuch

Edyta Girgiel


ZNAJDŹ NAS:


BĄDŹ NA BIEŻĄCO